Turistický krúžok

Zimná turistika - Cemjata

Hoci zimná turistika nie je až taká populárna ako letná, turisti zo ZŠ Matice slovenskej 13 v Prešove sa rozhodli vymeniť leňošenie za vychádzku do prírody, hluk šedivého mesta za mrazivú belobu. Zrazu sme sa ocitli akoby v inom svete.

Naša dobrá nálada prehlušovala ticho odpočívajúcej prírody. Všade okolo  biela perina a kryštálikmi vyzdobené stromy navodzovali pokoj a krásu v nás.

Pridané: 28.01.2020, Mgr. Lenz, Mgr. Lenzová

 

Cemjata

Tulčík 16.11.2019

Turistika je celoročné hobby spočívajúce v putovaní a spoznávaní krajín. Okolie Prešova poskytuje množstvo nádherných miest. Tohtoročná teplá jeseň umožňuje turistom zo ZŠ Matice slovenskej 13, Prešov spájať pohyb na čerstvom vzduchu so spoznávaním krás prírody v okolí nášho mesta. Tentokrát sme navštívili obec Tulčík a jeho okolie.

Pridané: 20.11.2019, Mgr.V.Lenz

 

Tulčík

Kendický chotár

Turisti zo ZŠ Matice slovenskej 13 v Prešove začali nový ročník aktivít. Aktívny oddych, pozitívne myslenie, upevňovanie vzťahov so spolužiakmi a množstvo praktických zručností a zábavy je to, čo nás láka do prírody. Tentokrát sme sa vybrali do Kendíc a prešli sme sa Kendickým chotárom. Počas krásneho dňa sme si okrem hier spríjemnili deň opekačkou.

Pridané: 23.10.2019, Mgr. V. Lenz

 

Kendický chotár

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2020/2021