Ponúkame Vám letné sústredenie pre všetkých športuchtivých, nielen pre moderné gymnastky. Po prihlásení Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme.

Záväzná prihláška na sústredenie

Letné sústredenie moderných gymnastiek  viac...

Foto...

PrvÝ veľký úspech našich žiačok.

Slovenský pohár a východoslovenský pohár modernej gymnastiky v Prešove/ jarné kolo

V Slovenskom pohári modernej gymnastiky naše žiačky získali krásne druhé a deviate miesto. Srdečne blahoželáme.
Pridal: 11.5.2016, PaedDr. Fecková

V silnej konkurencii prešovských sídliskových škôl sme sa vyprofilovali na školu s obetavým a stabilným pedagogickým kolektívom. Okrem špeciálno-pedagogického prístupu vo vzdelávaní  dávame deťom aj šancu zažiť úspech v rámci vlastných možností, a tak kompenzovať svoj handikep . Pohybovo nadané deti rozvíjajú svoj talent v  športových krúžkoch. Príkladom je aj moderná gymnastika.

Moderná gymnastika je šport, ktorý kombinuje prvky baletugymnastiky, divadelného tanca a akrobacie a to s náčiním aj bez neho. Moderná gymnastika sa stala olympijským športom v roku 1984.  Gymnastky začínajú trénovať zvyčajne od veľmi útleho veku a svoj vrchol často dosahujú už pred dvadsiatym rokom.

Moderná gymnastika je jedným z krásnych, estetických a umelecky náročných športov. Moderná gymnastika je čisto dievčenský šport určený pre deti od 4 rokov, ktoré sa vo svojich začiatkoch učia rozvíjať koordináciu, tanečnosť a muzikálnosť v cvičení s jednotlivými náčiniami. Technika jednotlivých cvičení je rozdelená na techniku bez náčinia, kde zaraďujeme jednotlivé skupiny cvičenia ako sú – skoky, rovnováhy, obraty, ohybnosti a vlny a techniku práce a manipulácie s jednotlivými náčiniami. V modernej gymnastike cvičia gymnastky s piatimi náčiniami : švihadlo, obruč, lopta, kužele a stuha.

S gymnastikou začínajú dievčatká už vo veku okolo 5-tich rokov. V tomto predškolskom veku tréner kladie dôraz na všestranný rozvoj všetkých pohybových schopností, dôležité je v tomto veku zvládnuť u detí koordináciu spájania jednotlivých pohybových celkov a dať im tak všeobecný základ, ktorý im poslúži nielen neskôr v modernej gymnastike, ale aj v iných športoch.

 

Zdroj: https://l-activity.sk/?page_id=96

 

 

Slovenský pohár- jarné kolo

Kontakt

Základná škola

zs.matica@gmail.com

Matice slovenskej 13
080 01 Prešov

Kancelária školy: +421 905 846 748, 051 7713331

Školská jedáleň: 051 7713332

Vyhľadávanie

Klub modernej gymnastiky Laser-Delta Bardejov otvára pobočku  pre deti od 4 - 15 rokov  na ZŠ Matice Slovenskej 13 v Prešove.

 

 

Obrázok je prepojený...

Trénerka: ukrajinská gymnastka Anastásia Sakal

Kontakt: kmg.laser.po@gmail.com

Informácie: Facebook - KMG-Laser-Delta-Bardejov

Moderná gymnastika

Kontaktujte nás

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2017/2018