Ponúkame Vám letné sústredenie pre všetkých športuchtivých, nielen pre moderné gymnastky. Po prihlásení Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme.

Záväzná prihláška na sústredenie

Letné sústredenie moderných gymnastiek

Gymnastický klub YRis PRešov v spolupráci so záujmovým útvarom modernej gymnastiky Základnej školy Matice slovenskej 13 v Prešove,  usporiada v čase prázdnin, voľna a dovoleniek letné sústredenie moderných gymnastiek. V mesiaci  august gymnastky absolvujú  týždňový maratón tréningov.

Dievčatá si vyskúšajú gymnastické prvky nielen v telocvični, ale aj na chrbte koníka. Veľkým spestrením celodenných tréningov bude aj návšteva Fitnes BUDOCENTRA, kde si vyskúšajú posilňovacie stroje pod vedením skúsených trénerov. Tréningy budú zamerané na prípravu na budúcu súťažnú sezónu.

Obedovať budeme v novootvorenej reštaurácii v blízkosti školy. Dobrú chuť.

Spolu s gymnastkmi trénujú aj naší gymnasti - chlapci . Spoločne si dobre zacvičíme a zabavíme sa.

TEŠÍME SA NA VÁS.

Foto...

PrvÝ veľký úspech našich žiačok.

Slovenský pohár a východoslovenský pohár modernej gymnastiky v Prešove/ jarné kolo

V Slovenskom pohári modernej gymnastiky naše žiačky získali krásne druhé a deviate miesto. Srdečne blahoželáme.
Pridal: 11.5.2016, PaedDr. Fecková

V silnej konkurencii prešovských sídliskových škôl sme sa vyprofilovali na školu s obetavým a stabilným pedagogickým kolektívom. Okrem špeciálno-pedagogického prístupu vo vzdelávaní  dávame deťom aj šancu zažiť úspech v rámci vlastných možností, a tak kompenzovať svoj handikep . Pohybovo nadané deti rozvíjajú svoj talent v  športových krúžkoch. Príkladom je aj moderná gymnastika.

Moderná gymnastika je šport, ktorý kombinuje prvky baletugymnastiky, divadelného tanca a akrobacie a to s náčiním aj bez neho. Moderná gymnastika sa stala olympijským športom v roku 1984.  Gymnastky začínajú trénovať zvyčajne od veľmi útleho veku a svoj vrchol často dosahujú už pred dvadsiatym rokom.

Moderná gymnastika je jedným z krásnych, estetických a umelecky náročných športov. Moderná gymnastika je čisto dievčenský šport určený pre deti od 4 rokov, ktoré sa vo svojich začiatkoch učia rozvíjať koordináciu, tanečnosť a muzikálnosť v cvičení s jednotlivými náčiniami. Technika jednotlivých cvičení je rozdelená na techniku bez náčinia, kde zaraďujeme jednotlivé skupiny cvičenia ako sú – skoky, rovnováhy, obraty, ohybnosti a vlny a techniku práce a manipulácie s jednotlivými náčiniami. V modernej gymnastike cvičia gymnastky s piatimi náčiniami : švihadlo, obruč, lopta, kužele a stuha.

S gymnastikou začínajú dievčatká už vo veku okolo 5-tich rokov. V tomto predškolskom veku tréner kladie dôraz na všestranný rozvoj všetkých pohybových schopností, dôležité je v tomto veku zvládnuť u detí koordináciu spájania jednotlivých pohybových celkov a dať im tak všeobecný základ, ktorý im poslúži nielen neskôr v modernej gymnastike, ale aj v iných športoch.

Zdroj: https://l-activity.sk/?page_id=96

Slovenský pohár- jarné kolo