Piaty ročník

Tento školský rok je pre nás zvlášť náročný, pretože sme nastúpili na druhý stupeň, nižšie sekundárne vzdelávanie – povedali by odborníci, a to nám prinieslo nielen nových učiteľov, ale aj nové predmety a nový systém učenia sa. Začíname učiť sa učiť. Každý z nás to zvláda iným spôsobom, vyberá si svoju cestu ako to zvládnuť. Aj keď je učivo na druhom stupni dosť náročné, snažíme sa ho zvládnuť čo najlepšie.

Keďže k nám prišli aj noví spolužiaci, hľadáme si navzájom cestu k sebe. Jedným z nich je aj Dominik Holub, ktorý prišiel z Anglicka. Veľmi sa mu u nás v triede páči a tvrdí, že inde by už ani nešiel. Sme radi, že sa u nás dobre cíti.

Máme rôzne záujmy a schopnosti, a tým sa obohacujeme. V našich radoch nájdeme perspektívnych športovcov. Príkladom je Manuel Laci, ktorý sa venuje karate. Má už 59 medailí a 9 pohárov. Náš ďalší spolužiak Sebastián Pribiš sa venuje vodnému pólu. Zatiaľ sa jemu a jeho tímu podarilo na majstrovstvách získať jednu zlatú a jednu striebornú medailu.

My, piataci, nie sme len športovo zdatní, ale milujeme aj hudbu. Dokážeme ju vnímať a prežívať najrozličnejšími spôsobmi. Hlavne tancom. Medzi nadšené tanečníčky patria u nás predovšetkým dievčatá, napríklad Zuzka Rapavá a Natálka Gumanová, ale aj chlapci, medzi ktorými najväčší talent prejavuje náš karatista Manuel Laci.

Spolužiačky Nika a Linda Eštočinové spolu s Katkou Kmecovou sa venujú inému médiu. Rady natáčajú krátke videá na sociálnu sieť TikTok. Jedného dňa z nich možno vyrastú úspešné režisérky. Nadšeným počítačovým maniakom je aj Šimon Bančanský a raz by chcel byť úspešným youtuberom. Dávid Štofaník miluje psy a jedného dňa by sa rád stal psovodom. Robko Mrúz sa poctivo venuje škole a snaží sa zbierať samé jednotky. No vedátorom triedy je Patrik Capek. Miluje encyklopédie a záhady. Kto vie? Možno z neho raz vyrastie slávny detektív.

Pridané: 9.3.2020, Mgr. V. Lenz, RNDr. M. Širý

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2019/2020