IX.A skupina B

Chceme vás zoznámiť so skupinou žiakov deviateho ročníka ZŠ Matice slovenskej 13 v Prešove, ktorí nám o sebe prezradili pár zaujímavostí.

Niektorých si pamätáme už ako drobcov v prípravnom ročníku a dnes sú z nich takmer dospelí ľudia.

Je radosťou každého učiteľa a vychovávateľa byť súčasťou takéhoto zázraku života, premeny malého dieťaťa na dospelého človeka s vedomím, že každý z nich má v sebe aj kúsok nás.

Anna Kočanová

Do ZŠ Matice slovenskej 13 v Prešove chodím s mojimi spolužiakmi už od prípravného ročníka. Dochádzam denne z Tulčíka a som rada, lebo nám je spolu dobre, navzájom si pomáhame.  Vo voľnom čase chodievame s triednou učiteľkou na turistiku a tiež navštevujem ĽŠU-hru na flaute. Bavia ma domáce práce a rada trávim čas so svojou rodinou, keď sme všetci spolu.

Nikola Krajňáková

Od malička rada tancujem hip-hop, venujem sa mu aj mimo školy. Túžim cestovať po svete a poznávať nových ľudí.  V triede si viem presadiť svoj názor a teším sa, že sa vieme so spolužiačkami stále smiať.

Samuel Luterančík

Aj keď sa to nezdá, som pracovitý. Pomáham babke s domácimi zvieratami a rodičom pri dome a na záhrade, chystám drevo, ale obľubujem aj počítačové hry. Milujem svoju rodinu.

Erik Miklič

Som skôr športovo založený, trénujem futbal, karate, ale mám aj umelecké sklony. Počúvam hudbu, skladám texty k piesňam. V našej triede som rád.

Karin Mikuláková

Do tejto triedy som prišla v šiestom ročníku, z čoho sa teším, lebo som si našla nových priateľov. Vo voľnom čase tiež chodievam s triedou na turistiku, páči sa mi aj plávanie a asi ako väčšina mladých ľudí, dosť času trávim na internete.

Jakub Plančár

Záľub mám mnoho, spomeniem, že som dobrovoľný hasič, počúvam hudbu, hrám futbal, počítačové hry. No mojou prioritnou záľubou, čo vedia o mne všetci, ktorým som blízky, je technika a najmä môj traktor. Každému rád pomôžem.

Šimon Pončák

Najviac času trávim v lese, chodievam na poľovačky. Práce okolo domu mi tiež nie sú cudzie. Zo športov sa mi najviac páči motokros.

Tomáš Prusák

Som zanietený športovec, máme to v rodine. Hrám futbal, teraz už aj florbal. Na Slovensku je málo družstiev, preto by som bol rád, keby sa viac mojich kamarátov venovalo tomuto športu.

Školu som reprezentoval aj v pretekoch-orientačný beh, páči sa mi aj turistika.

Sára Surmajová

Počúvam hudbu, tancujem a venujem sa turistike, ako väčšina našej triedy. Aj keď sa rada smejem, lebo som veselej povahy,  snažím sa stále zlepšovať v učení, veď život nebude stále o zábave.

Želáme všetkým, aby na stredné školy a do života vykročili šťastnou nohou, aby im úsmev stále zdobil tvár a nezabúdali na spoločne prežité roky, veselé i smutné príbehy a ostali aj naďalej ako veľká rodina.

Pridané: 12.02.2020, Mgr. I. Lenzová

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2019/2020