Základná škola, Matice slovenskej 13, 080 01  Prešov

Oznámenie

07. 02. 2018 počas druhej vyučovacej hodiny bola zisťovaná neprítomnosť žiakov v triedach. Počet neprítomných žiakov bol 65 z celkového počtu 325, t.j. 20 %.

Pre žiakov a zamestnancov školy

Riaditeľka ZŠ PaedDr. Renáta Rodáková v súlade s Metodickým usmernením MŠ SR č. 15/2005 po konzultácii s príslušným regionálnym úradom verejného zdravotníctva  v Prešove skracuje vyučovacie  hodiny na 40 minút. Škola sa zdrží organizovania školských výletov, exkurzií, plaveckých výcvikov, záujmových útvarov a ostatných  hromadných školských podujatí. Opatrenie platí v čase od 08. 02. 2018 do 12. 02. 2018 (vrátane).

PaedDr. Renáta Rodáková

Oznámené: Mesto Prešov, webová stránka školy, RÚVZ Prešov

VŠETKOVEDKO – vedomostná súťaž

Dňa 30. 11. 2017, žiaci I. stupňa zabojovali o titul v súťaži VŠETKOVEDKO - veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími pre druhákov, tretiakov, štvrtákov

a piatakov na ZŠ. Celkovo sa do súťaže zapojilo 20 žiakov. Preverili si svoje vedomosti z oblasti vlastivedy, prírodovedy, slovenského a anglického jazyka, matematiky, hudobnej, výtvarnej, informatickej  a dopravnej výchovy. V súťaži, kde sme mali zobrať rozum do hrsti a dokázať všetkým a najmä sebe akí sme múdri, šikovní a pohotoví, zabojovali v troch samostatných kategóriách:

●        VŠETKOVEDKO 2 – žiaci 2. ročníka ZŠ

●        VŠETKOVEDKO 3 – žiaci 3. ročníka ZŠ

●        VŠETKOVEDKO 4 – žiaci 4. ročníka ZŠ

A tu sú konečné výsledky, ktoré boli zverejnené dňa 20. januára 2018:

VŠETKOVEDKO 2

V tejto kategórii súťažilo 6991 detí. V teste bolo možné získať maximálne 168 bodov.

Klaudia Fecková

Emma Kundrátová

Tamara Nela Miňová

Sarah Vasková

Mikuláš Noga

6.

Oliver Stavač

6.

Lukáš Jakubčo

9.

Paľko Mikita

11.

Barbora Kočanová

17.

VŠETKOVEDKO 3

V tejto kategórii súťažilo 5996 detí. V teste bolo možné získať maximálne 210 bodov.

Linda Eštočinová

71.

Všetkovedkov učeň

VŠETKOVEDKO 4

V tejto kategórii súťažilo 4998 detí. V teste bolo možné získať maximálne 210 bodov.

IV. A

Lukas Joseph Carroll

14.

Všetkovedko

Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme a o rok súťažíme opäť ☺.

Foto:...

Pridané: 1.2.2018, Mgr. A. Kašprišinová

ROK ŠTÚRA V NAŠEJ ŠKOLE

Slovanskí vierozvestci  Cyril a Metod
prišli na Veľkú Moravu v roku 863. Pred odchodom na Veľkú Moravu bratia spolu preložili Evanjeliár-Aprakos. Počas misie na Veľkej Morave solúnski bratia preložili do staroslovienčiny celú Bibliu. Konštantín vytvoril písmo hlaholiku.
Toto všetko starší žiaci vedia, a preto o nich vytvorili  na hodinách slovenského jazyka a  výtvarnej výchovy jednoduché projekty, ako grafický hold  ich zásluhám.

Montage vytvoril Bloggif