naše príspevky

Naša škola je zaregistrovaná v TASR a pravidelne prispieva a zverejňuje naše najzaujímavejšie články z nášho školského online časopisu NA MATICI.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky v spolupráci s Ministerstvom školstva Slovenskej republiky

Cieľom projektu je poskytnúť generálnu licenciu všetkým školám v SR na prístup a využívanie spravodajského agentúrneho servisu vrátane archívov, fotoservisu vrátane archívov a audioservisu vrátane archívov. Tieto informácie budeme využívať v rámci mediálnej výchovy, občianskej východy, ale aj mimoškolskej činnosti, napríklad pri tvorbe školského časopisu.

Naša škola je zaregistrovaná v TASR a pravidelne prispieva a zverejňuje naše najzaujímavejšie články z nášho školského online časopisu  - NA MATICI.

Čítajte:

1. Koľko jazykovovládaš , toľkokrát si človekom
  2. ZŠ Matice slovenskej Prešov v bránach Európy
  3. Rok Štúra začína aj v Základnej škole Matice slovenskej 13 v Prešove
  4. Vynášanie Moreny
  5. Používajú naši žiaci vulgarizmy a nadávky?
  6. S bubnom na Heviho
  7. 45 rokov sa do 45 viet nezmestí
  8. OZŽ, KPR, zaklínadlo či šifra?
  9. Farebná história
  10. Ako sme vstúpili do rozprávky
  11. Tak, a basta fidli!
  12. Súťaž: Nový školský rok je tu! -od Mgr. M.Režnickej, príspevok ocenený!
  13. Rok čitateľskej gramotnosti
  14. Región Šariš
  15. Projekt . Deti a architektúra 2016
  16. Lepšie čítať, ako chytať Pokémonov ...

SILNÁ PRIETRŽ SA PREHNALA VÝCHODOM SLOVENSKA

AKO VIDELI PRÍRODNÚ KALAMITU NAŠI ŽIACI?

Odrazu sa spustil strašný lejak a my sme nevedeli, kde sa máme skryť. Cestou na nás padali krúpy.  Mne na hlavu a Paťovi na ruky. Domov som prišiel celý zmočený. (D.Velička)

Všimla som si, ako prichádza čierňava. Začal fúkať silný vietor. Trhal listy zo stromov a konáre padali na zem. Najprv začalo pršať a tak sa pustila silná búrka. Veľké ľadové krúpy padali na autá aj na ľudí. Ľadovec zničil autá, okná, stromy aj kvety.        (M.Jusková)

Začali padať silné, veľké krúpy ako tenisové loptičky. Schovali sme sa pod strechu ihriska a čakali sme, kým prestane pršať. Bežali sme s Denisom ako o život, spadol som do veľkej mláky a vtedy som si uvedomil, že mi vypadli kľúče.   (P.Vaňo)

Spustil sa lejak.  A po dvoch-troch minútach začali padať krúpy a zväčšovali sa a zväčšovali, až boli také veľké, že sa mama začala obávať, či nám  nerozbijú okná.  Celú odkvapovú rúru  zasypali krúpy a tým pádom sa všetka voda zo strechy vyliala, bolo to ako menšie väzenie.   (B.Bundzik)