Portrét - rozhovory s (ne)obyčajnými učiteľmi, zamestnancami  a talentovanými žiakmi našej školy. Predstavujeme  Vám ich životné hodnoty a nevšedné záľuby.

Predstavujeme Vám sestry Zuzanu a Annu Kočanové

Mažoretkový šport sa vyvíja veľmi rýchlo, rok čo rok stúpa náročnosť súťažných zostáv, nápaditosť kostýmov i počet súťaží. Na to, aby boli mažoretky úspešné, je potrebné vkladať do tohto umenia nielen energiu, ale i srdce.

Na našej škole máme dve dievčatá, ktoré spája okrem toho, že sú sestry,  aj spoločná záľuba. Zuzana a Anna Kočanové.

Zuzana Kočanová, žiačka V.A triedy a  Anna Kočanová, žiačka VI.B triedy, sa venujú športu, v ktorom našli spojenie krásnej hudby, kostýmov a pohybu.

Začalo to obdivom vystúpení mažoretkových skupín pri rôznych slávnostných a športových udalostiach, až neskôr prišlo odhodlanie aktívne sa začať venovať tomuto športu.

V akom športovom klube trénujete?

Náš mažoretkový klub sa volá Flowers. Oficiálne bol založený 31.12.2008 z iniciatívy Mgr. M. Stredňákovej a M. Kakaščíkovej. Flowers získal na majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe dokonca osem titulov majstra Slovenska. A to nebolo všetko. Na ich konto pribudli aj tri tituly prvých vicemajsteriek a dva tituly druhých vicemajsteriek Slovenska.

Odkiaľ ste sa dozvedeli o tomto klube ?

Zuzka : Mám kamarátku, Natáliu Pavúkovú, ktorá so mnou chodí do V.A triedy, povedala mi, že chodí na mažoretky ,tak som sa k nej pridala.

Anička: Ja som sa rozhodla sama.

Do klubu chodievame už 1,5 roka, stále nás to baví.

Ako vyzerá vaša príprava?

• Trénujeme trikrát do týždňa v DDS na Volgogradskej ulici v Prešove. Je to náročné na čas nielen pre nás, ale aj pre našich rodičov, ktorí nás sprevádzajú. Ale chodievame na tréningy rady, ide tam hlavne o radosť, pohodu  relax, tiež stretávanie s kamoškami, či potom nové zážitky na festivaloch.

Počula som,že ste dosiahli pekné úspechy

• Áno, aj preto neľutujeme čas a energiu vynaloženú na tréningoch. Tohto roku sme sa zúčastnili na MSR v Malackách, ME v Púchove a MS v Chorvátsku. Musíme sa však pochváliť, nebola to len účasť, ale aj 1. miesto. Je to príjemný pocit vychutnať si víťazstvo.
  • Páči sa nám aj to, že sme v kolektíve dievčat, kde je stále dobrá nálada, môžeme sa vyparádiť do krásnych kostýmov, cestujeme po mestách i krajinách, ktoré sme nepoznali/budúci rok nás čaká Taliansko/, ochutnávame nové jedlá a spoznávame iné kultúry. A najmä máme pohyb, ktorý je zdravý a formuje nám pekné postavy.

Čo by ste poradili rovesníkom, ktorí nevedia, čo s voľným časom?

Ak majú dievčatá rady hudbu, krásne oblečenie, chcú mať pekné a zdravé telo, spoznávať rôzne mestá a krajiny a to všetko v super spoločnosti veselých kamošiek, tak nech sa pridajú k nám.

Ďakujem za rozhovor.                                                                              Mgr.Ingrid Lenzová