Pridané: 12.4.2015

Dušan  Kirner – IX. A

Cieľom   našej rubriky je  hľadať a predstaviť aj  nadaných žiakov, a to v oblasti literatúry, hudby a športu. Vytvárame tak priestor na ich sebaprezentáciu. Chceme   týmto žiakom dožičiť radosť  z úspechu, ale aj umožniť podeliť sa s touto radosťou.

Poznáme ho ako

• výborného žiaka,
  • skromného a ochotného spolužiaka,
  • talentovaného hudobníka.

Záľuby:

Vieme, Dušan, že hudobník má dobrý hudobný sluch, je vnímavý a rád improvizuje.

• Ako si sa dostal k hudbe?  Čo ťa motivovalo?

Motivoval ma k tomu môj otec ešte v detstve. Začal som, keď som mal sedem rokov hrou na gitare, ktorá ma až  tak nezaujala, a tak som v jedenástich  začal hrať na bicie nástroje.

• Kde  si mal prvé koncerty a vystúpenia?

Spomínam si, že to bolo v kine Scala a hrali sme skladbu Tico-tico na štýl samby. Sprevádzal nás xylofón a my sme k tomu pridali rôzne rytmické nástroje.

• Navštevuješ ZUŠ, kto ťa učí?

Navštevujem ZUŠ J. Poschla už piaty rok, kde ma p. uč. Mikšík učí odborný predmet (bicie nástroje) a hudobnú náuku p. uč. Záhradníková.

• Rád si cvičil?

Áno, cvičím 2 – 3 –krát do týždňa po tri hodiny.

• Ktoré hudobné žánre interpretuješ?

So svojou kapelou   hráme žáner metalcore, ale ja som prispôsobivý, dokážem hrať od jazzu, cez rock až po funky.

• Improvizuješ a zdokonaľuješ techniku ovládania hudobného nástroja?

Áno, snažím sa. Na internete je plno videí, v ktorých dokážu dobre vysvetliť   všelijaké triky, rytmy a pod.

• „Zahviezdil“ si s niektorou pop star?

Neviem, či sa to počíta, ale nedávno som hral s klavírnym virtuózom  Richardom Rikkonom v PKO, ktorý je známy aj tým, že sprevádzal spevákov v súťaži Superstar.

Ďakujem za rozhovor a prajem Dušanovi ešte veľa pekných rytmov.