Slovensko

ERASMUS + Slovensko

Tento týždeň sme sa stali hosťujúcou krajinou projektu Erasmus +.  Vítame u nás delegáciu našich kamarátov a kolegov z Grécka, Talianska, Bulharska a Poľska, s ktorými sa poznáme už z našich predchádzajúcich ciest po týchto krajinách v rámci programu Erasmus +. Na Mestskom úrade v Prešove nás slávnostne prijal zástupca primátorky mesta Prešov JUDr. Vladimír Feľbaba a vedúci odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu Mgr. Igor Hodžia a v priestoroch našej školy sme si spoločne zatancovali s folklórnym súborom Rozmarija.

Foto:

Video 1:

Video 2:

Video 3:

Video 4:

Pridané: 6.5.2019, Mgr. S. Eštočinová

Erasmus + Slovensko - Deň prvý

Včera prebehol prvý projektový deň nášho projektu Erasmus+. Začal sa vskutku slávnostne, prijatím pána viceprimátora JUDr. Vladimíra Feľbabu a ďalších reprezentantov úradu na radnici mesta. Hneď po tejto slávnosti sa delegácie z Bulharska, Grécka, Poľska a Talianska presunuli na našu Alma mater, ZŠ Matica slovenská 13. Prekvapenie prišlo hneď na úvod, keď sme hostí privítali našsky, folklórom. Súbor Rozmarija to rozbalil vo veľkom štýle a do tanca vyzval všetkých prítomných. Nechýbali ani uvítania riaditeľkou školy a koordinátorky projektu. Po skvelej zábave nasledovala prehliadka žiackych prác v školskej knižnici a samozrejme nemohol chýbať ani skvelý obed. Popoludní to bola "easy rider". Vyhliadkový autobus 49 patril iba nám a našim hosťom. Prešov nám ležal na dlani a dozvedeli sme sa mnoho faktov o našom meste. Nemenej zaujímavá bola návšteva Caraffky, kde sme si pozreli expozíciu, vyrazili pamätné mince a absolvovali workshop so soľou vďaka Janette Langovej.

Foto:

Pridané: 7.5.2019, Mgr. Adriána Lešigová

Erasmus + Deň druhý

Tvorivé dielne s domácimi remeselníkmi: solivarská čipka, prútikárstvo, drotárstvo, šperkárstvo, medovnikárstvo, šúpoliarstvo, košikárstvo a iné. Ďakujeme zručným remeselníkom, ktorí nás vniesli do tajov tradičných slovenských remesiel a pomohli nám vyrobiť si vlastné zvieratká z bavlny, šperky, košíčky, čipku, bábiky...

Poobede nás čakala prehliadka múzea vín.

Foto:

Foto 2:

Video 1:

Video 2:

Video 3:

Pridané: 7.5.2019, Mgr. S. Eštočinová

Erasmus + 

Včera a dnes: prehliadka opálových baní, Vodárenskej veže, Kostola sv. Mikuláša, návšteva Vysokých Tatier a Spišského hradu. 

Foto:

Pridané: 9.5.2019, Mgr. S. Eštočinová

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022