ERASMUS+

Opäť sa môžeme pochváliť kvalitou našej školy. Základná škola Matice slovenskej 13 je zapojená spomedzi škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov do projektu Erasmus+. Naša škola sa chystá už tento víkend na pracovné stretnutie s partnermi do Grécka, kde sa stretneme s ďalšími partnerskými krajinami ako s Poľskom, Talianskom a Bulharskom. Cieľom je nastaviť projektové aktivity tak, aby sa vytvoril priestor pre žiakov, ale aj učiteľov partnerských škôl a uviesť tak náš projekt, ktorý je pod názvom "Something old, something new, something borrowed, something blue" do života. Hlavnými cieľom našej spolupráce je spoznať zvyky a tradície uchované v dejinách a čase všetkých partnerských krajín. Moderným vzdelávacím konceptom je samotný učiteľ, ktorý pôsobí ako mentor pre študentov, rozvíja dynamiku skupiny, pomáha uchopiť hodnotu kultúrneho dedičstva súčasnej kultúrnej tvorby. Koordinátorom za Slovensko a ZŠ Matice slovenskej je Mgr. Adriána Lešigová, ktorá tento projekt napísala a okrem tohto je koordinátorom výučby Jolly Phonics, špeciálnej metódy vzdelávania v anglickom jazyku a aj trénerkou modernej gymnastiky na našej škole. Od projektu očakávame získanie skúseností a kompetencií pre našich učiteľov, ale aj žiakov našej školy, ktorí absolvujú praktiká na partnerských školách. Skúsenosti z projektu zapracujeme do našich podmienok a postaráme sa tak o zatraktívnenie našej ponuky pre žiakov, ktorí študujú na našej škole. Sme otvorení svetu a svet sa cez Erasmus+ otvára nám. Dokážeme, že nie sme iní, ale chceme byť lepší.

Touto cestou sa chceme poďakovať pani primátorke mesta Prešov Andrey Turčanovej a Odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu za nezištnú pomoc s propagačnými materiálmi o meste Prešov pre našich partnerov.

Pridané: 17.11.2017, Mgr. A. Lešigová

Viac tu: https://www.zsmaticeslovenskej.sk/

ERASMUS +

24.11.2017 17:18

ERASMUS + DEŇ PIATY

Po náročných pracovných stretnutiach nás čakal zaslúžený oddych v Atenách, Akropolis.
23.11.2017 17:44

Erasmus + Deň štvrtý

Prezentácia slovenského, bulharského, gréckeho, poľského a talianskeho školského systému. Opäť sme v gréckych online novinách!
23.11.2017 17:43

ERASMUS + Druhý deň

Výlet do Olympie a článok v gréckych novinách o našom stretnutí so starostom z Illiasu.
23.11.2017 17:43

Erasmus + Deň tretí

Návšteva strednej technickej školy a prehliadka pobrežia Jónskeho mora.

23.11.2017 17:42

Prvý deň

Projekt Erasmus + v Grécku (Pýrgos, Ilia, Greece)   Naše stretnutie s gréckym starostom a prezentácie o Slovensku a našej škole ZŠ Matice Slovenskej.

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2018/2019