Zážitky z exkurzie

18.05.2015 11:23

Bol to veľmi silný zážitok. Je to len pre silné žalúdky. Ak by sa dalo určite by som si to zopakovala. (Denisa z 8.A)

Bol to dojímavý zážitok – stáť na mieste kde zomrelo mnoho nevinných ľudí. Krakow je pekné a historické mesto s mnohými pamiatkami ktoré, by som odporučil navštíviť.  (Boris z 8.A )

Mala som strach, proste to prostredie a ten čudný puch.   ( Vanesa z 7.A)

Som veľmi rada, že som tam bola a videla to všetko, čo sa tam v minulosti stalo. Je  to smutné, ale aspoň si dnešné deti uvedomia, čo si tí ľudia prežili a najmä tie deti. Keby sme to my mali v dnešnej dobe zažiť, tak neviem, či by sme tu ešte boli. Dnešné deti si vôbec nevážia čo majú. Smutné, naozaj. Ale som rada, že som tam bola a všetko som si uvedomila. Ďakujem všetkým.  Ďakujem aj p. uč. J. Čekanovi  a kolektívu, že zorganizovali poučný výlet do Poľska. Budeme mať krásne spomienky, na celý život. ( Lívia z 7.A)

V Osvienčime bolo zvláštne, mala som zmiešané pocity. Ľudia  v minulosti veľmi trpeli. Som rada, že som si to uvedomila. Bolo to fajn. Ďakujem. (Ivana z 7.A )

 V samotnom Osvienčime bola dosť depresívna  a smutná nálada . Z akéhosi dôvodu sa tam nedalo ani len pousmiať. Či to bolo tým pachom smrti, ktorý  bolo cítiť,  alebo tým množstvom havranov, ktoré tam boli?

Cesta do Krakowa bola plná očakávania (všetci sa tešili že bude rozchod)(smiech). V meste si každý užil zábavu aj v podobe pouličných hercov a umelcov.  A cesta naspäť bola najlepšia pre prítmie v autobuse a dobrý film ako v kine.( Veronika z 8.A )

 obrázok je prepojený

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022