Výtvarná súťaž RODINA – MESTO ZDOBENÉ ĽUDOVÝM ORNAMENTOM

12.05.2017 20:57

Výtvarná súťaž  RODINA – MESTO ZDOBENÉ ĽUDOVÝM ORNAMENTOM  bola vyhlásená Domom Matice slovenskej Prešov, OMM a MO MS Prešov pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste Prešov,a 200. výročia narodenia Jozefa Miloslava Hurbana  pod záštitou primátorky mesta Ing. Andrey Turčanovej.

Slávnostnej vernisáže sa zúčastnili 12.5.2017 žiaci VIII.A triedy v Knižnici P. O. Hviezdoslav v Detskej knižnici Slniečko. Natália Belyová, v zastúpení Luciou Šoltisovou, prevzala ocenenie za získané 1.miesto v III. kategórii. Blahoželala jej riaditeľka DMS Mgr.Jurková, vedúci odboru školstva MsÚ PaedDr.Muránsky, lektorka enografického múzea Humno PhDr.Čiasnohová, riaditeľka knižnice P.O.Hviezdoslava aj predseda MO MS PhDr.Matisko.

Víťazke blahoželáme.

Mgr.M.Režnická