Vyhodnotenie školského kola

27.02.2014 16:59

60. ročník Hviezdoslavovho Kubína

Táto tradičná súťaž v prednese poézie a prózy sa uskutočnila 26.2.2014 v priestoroch slávnostne vyzdobenej školskej knižnice, kde zazneli krásne slová slovenských i svetový autorov. Sviatok reči prišli osláviť malí aj veľkí, učitelia, rodičia, starí rodiča aj vychovávateľky so žiakmi ŠKD. Slávnostnú chvíľu umocnila prítomnosť hosťa PhDr. Ladislava Matiska, predsedu Matice slovenskej v Prešove, ktorý bol zároveň predsedom poroty. Porota pozitívne hodnotila účasť žiakov aj z logopedických tried. Nesúťažne vystúpili aj nádejní recitátori prípravných ročníkov. K slávnostnej atmosfére prispeli svojím vystúpením žiaci 1. a  2. stupňa, ktorí pod vedením Eriky Šofrankovej nacvičili dramatizáciu rozprávky O lesných zvieratkách a kráľovi. Mgr. M. Krištofová, zástupkyňa RŠ, vo svojom príhovore pripomenula 60. ročník Hviezdoslavovho Kubína. Pani riaditeľka PaedDr. Rodáková zaželala všetkým žiakom veľa šťastia. Hudobným číslom sa nám predstavili Lukáš Ferko (VII.B) hrou na akordeóne  a Lívia Girgošková (VI.A) spevom.

Do obvodného kola postupujú žiaci: Bortniak, Pravdová, Cisková, Pribulová.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme.

Vyhodnotenie školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2014

Kategória