Vtáča, vtáčatá, vtáčence...

03.02.2016 19:54

Často sa nám v zime naskytne obraz malého, smutného vtáčika v mrazivom počasí hľadajúceho aspoň malý kúsok niečoho, čo by mohol zjesť. Vtedy sa v nás pohne svedomie a túžime pre týchto milých, ale bezmocných tvorov niečo urobiť. Ak neviete čo, možno by ste mali pre ne vyrobiť búdku. Nie je to nič ťažké.  Pomôcť týmto malým tvorom sa rozhodli aj žiaci VII.A, VIII.A, ktorí na hodine  slovenského jazyka – pri opise pracovného postupu – pracovnej činnosti urobili dobrý skutok pre týchto malých tvorov. Pri tomto druhu opisu je dôležitá časová postupnosť, ktorá obsahuje omnoho viac slovies ako iný druh opisu. Slúži na vykonanie, realizáciu nejakej činnosti, väčšinou ide o návod ako niečo spraviť, napr. recept, návod na použitie nejakého predmetu.

Chlapci si najprv všetko dobre premysleli, napísali, nakreslili....pomohli aj ockovia a dedkovia...a búdky boli na svete. No nemusíte sa báť, postaviť jednoduchú búdku pre vtáčiky zvládne naozaj každý, teda takmer každý. S touto vtáčou búdkou pre spevavcov zavíta do vašej záhrady alebo na váš balkón nový život.

Pridané: 4.11.2015, PaedDr. Pekárová

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022