V divadle po anglicky

20.10.2015 19:16

Ako každý rok, aj tento október zavítalo do nášho mesta Divadelné centrum z Martina hneď s dvoma zaujímavými predstaveniami v anglickom jazyku. A my sme sa po mnohoročných skúsenostiach tešili, čo si pre nás zasa pripravili, veď už rozumieme po anglicky...

Mladší žiaci sa vybrali na predstavenie Mr.Wolf and three little pigs a veru neoľutovali. Známu rozprávku si pozreli v neznámom šate, kde sa z vlka stáva Mr. Wolf neúspešný, skrachovaný herec, žijúci zo zašlej slávy starých rozprávok. Spoločnosť v jeho samote mu robí susedka líška, slečna Foxová, ktorá sa mu dlhé roky snaží naznačiť, aby prestal žiť v minulosti a začal sa tešiť zo života.

Starší žiaci sa zasa pozreli do Ameriky v predstavení American dream, v ktorom sa Ottovi na jednej hodine angličtiny prihodí niečo nezvyčajné. Otto ako vždy neprítomne sedí v lavici a tvári sa, že počúva výklad učiteľa angličtiny, ktorý so zapálením rozpráva o Amerike - zemi zasľúbenej. Otto na hodine zaspí a počas spánku sa prisní živý, realistický sen o vlastnej budúcnosti...

Mgr. A. Puchalová

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022