Stretnutie mladých novinárov

03.10.2016 12:10

Prešov, 3. októbra (školskyservis.sk) –

Mladí novinári z prešovských základných škôl budú súťažiť v žurnalistickej tvorbe. Mesto Prešov v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky (TASR) vyhlásili súťaž v tvorbe elektronických časopisov, ktorej cieľom je propagovať školu a rodné mesto. Podmienky  súťaže oznámila primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová na workshope v Prešove dňa 3. októbra 2016.

„Je veľmi dôležité, aby si žiaci, budúci novinári,  mohli preberať skúseností  od tých, ktorí sú najskúsenejší . Želám mladým novinárom, aby si zachovali chuť hľadať pravdu a písať pravdu“, povedala primátorka Prešova Andrea Turčanová.

 Na tvorbu školských časopisov budú žiaci využívať nový systém, ktorý v rámci projektu „TASR do každej školy“ vytvorila Tlačová agentúra. Projekt Školské noviny vznikol  v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu pre žiakov všetkých škôl na Slovensku.

„Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť priestor pre žiakov, ktorí sa chcú venovať predovšetkým písaniu článkov, fotografovaniu čo tvorbe videoreportáži. Jednoduché ovládanie redakčného systému im umožní zamerať sa predovšetkým na obsah spravodajstva“, uviedla Jana Ikrényiová, šéfredaktorka školských webov TASR.

 O spôsobe a tvorbe elektronických časopisov v spomínanom systéme dnes informovali redaktori Tlačovej agentúry na workshope. Zišlo sa na ňom viac ako 30 žiakov základných škôl so svojimi učiteľmi. Okrem mestských škôl sa zapojili aj ZŠ z okolitých obcí

 Účastníci stretnutia sa oboznámili s prácou  v redakčnom systéme a vypočuli si prednášku ako sa tvorí agentúrna správa. Súťaž bude prebiehať niekoľko mesiacov, výkony mladých novinárov bude hodnotiť odborná porota a výsledky vedenie mesta oznámi na oslavách Dňa detí.

 

 

 

 

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022