St. Patrick's Day

17.03.2017 20:16

Aj vy,  ste sa dnes začudovali, keď vám zozelenela obľúbená počítačová hra? Sedemnásteho marca sa mnohí ľudia oblečú do zeleného, slávne budovy svietia na zeleno, jedia sa zelené zákusky, pije zelené pivo a dokonca aj rieka v Chicagu je zelená... Viete prečo? My áno :-)

Íri po celom svete, ale nielen oni,  oslavujú Deň svätého Patrika, patróna Írska. A sú to veru poriadne oslavy - alegorické sprievody, žúry a zábava...
Žiaci 6. - 9. ročníka si dnes na hodinách anglického jazyka znova pripomenuli príbeh z piateho storočia o začiatkoch kresťanstva v Írsku, dozvedeli sa zaujímavosti zo zemepisu aj dejín tejto ostrovnej krajiny, o tradíciách a kultúre, ale aj o bujarých oslavách Írov, žijúcich po celom svete.
 
 
Ak chcete vedieť viac, odporúčame: https://www.youtube.com/watch?v=LmNc-NTfmPc

Pridané: 17.3.2017, Mgr. Puchalová, Mgr. Kupská

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022