Škriatkovský večer

03.11.2014 10:35

       Dňa 29. októbra, našu školu ovládli strašidlá... na každom rohu, sme mohli stretnúť čarodejnice, upírov, princezné, múmiu, Harryho Pottera  či iné rozprávkové bytosti. Na pomoc nám prišiel aj krotiteľ duchov – Jurko- ktorý sa vyzbrojil špeciálnym prístrojom na chytanie strašidiel a duchov. Pýtate sa, ako je možné že sa u nás stretlo toľko všelijakých strašidiel?

Náš Škriatkovský večer začal netradične. Kým sa niektoré strašidielka upravovali, chodbami školy sa začalo šíriť nepríjemné škrípanie, šušťanie a výkriky. Nejeden z nás stuhol strachom, keď sa k zvukom pridal hrôzostrašný hrubý hlas oznamujúci, že sme boli napadnutí zlými strašidlami. Jediná možnosť, ako sme mohli školu oslobodiť spod ich nadvlády, bolo ukázať našu šikovnosť v tvorivých dielňach,  preveriť si svoju odvahu a  nájsť ukrytý poklad.

S veľkým nasadením sme sa pustili do plnenia úloh. Práca nám šla od ruky. Postupne sa dielne plnili našimi výrobkami - netopiermi, duchmi, pavúkmi, lampášmi či vyrezávanými tekvicami... Keďže sme splnili prvú časť úlohy, ostávala nám ta najťažšia. Nájsť ukrytý poklad. Vyzbrojili sme sa baterkami, čarovnými paličkami a lampášmi. Skupina našich odvážnych rytierov nás chránila svojimi mečmi. Cestu k pokladu nám ukazovali kamarátky svätojánske mušky. Vždy, keď zistili že cesta ktorou kráčame je správna a bezpečná, spojili sa do bielej šípky ukazujúcej smer. K našej výprave na záchranu školy, sa postupne pridávali aj ľudia z okolitých bytoviek. Náš krik a smiech pútal pozornosť okoloidúcich tak, až s nami odrazu kráčal aj malý biely, kučeravý psík. Kým sme došli do cieľa, museli sme splniť veľa rôznych úloh aby sme získali indície potrebné k nájdeniu a otvoreniu pokladu.  Po získaní všetkých indícií, sme konečne našli poklad. Avšak aj tu na nás čakala ďalšia nástraha. Poklad strážili rukavičky najvyrukovaničkovanejšie. Keď sme premohli aj ich, poklad bol náš?! Celí nadšení sme sa chopili  pokladu, vďaka ktorému bola celá škola opäť naša.

Zvíťazili sme nad zlými strašidlami.

Po malom občerstvení a nazbieraní stratených síl, na nás čakala posledná skúška. Skúška, v ktorej sme otestovali svoju odvahu.  So zatajeným dychom a v úplnej tme sme sledovali, ako dobrý duch Casper zachraňuje svoju Strašidelnú školu pred zlým riaditeľom. 

O desiatej hodine zazvonil zvonec a strašeniu bol koniec.

Alebo nie? ...

Náš krotiteľ duchov Jurko zistil, že ventil na jeho prístroji bol povolený a všetci duchovia čo nachytal, boli fuč.

A preto, na budúci rok v deň pred jesennými prázdninami, Jurko spolu so svojimi priateľmi škriatkami dostanú možnosť túto chybu napraviť.

                                  Mgr. Andrea Kašprišinová a pomocníci škriatkovia

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022