Školské noviny - "TASR do každej školy"

04.10.2016 10:30
Program Vzdelávací proces
Hlavné zameranie projektu Projekt "TASR do každej školy" ponúka bezodplatné využívanie agentúrnych servisov TASR pre všetky školy na Slovensku s možnosťou využitia servisov na vyučovanie, tvorbu školských médií, ale i na tvorbu učebníc, interaktívnych vzdelávacích obsahov či iné nekomerčné účely.
Školské noviny - NA MATICI ŠKOLSKÉ NOVINY U NÁS!
Podpora projektu Projekt bol pripravený v spolupráci s ministerstvom školstva a Metodicko-pedagogickým centrom.
Koordinátor projektu Mgr. Režnická, Mhr. Maťufková

SUPER NOVINKA  PRE MATIČIARSKYCH  ČITATEĽOV

V ROKU ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI

 

ŠKOLSKÉ NOVINY  V NAŠEJ ŠKOLE prostredníctvom projektu -  "TASR do každej školy".

Projekt bol pripravený v spolupráci s ministerstvom školstva a Metodicko-pedagogickým centrom. Ponúka redakčný systém pre prácu s agentúrnymi správami, fotografiami či s pôvodnými školskými správami.


Už tretí rok vydávame online časopis  „NA MATICI“ , v ktorom publikujeme príspevky žiakov a pedagógov našej školy. Staršie čísla nájdete v našom archíve na stránke školy  https://www.zsmaticeslovenskej.sk/skolsky-casopis/.    Najnovšie na hlavnej stránke.  V tomto školskom roku Vám prinášame aj školské noviny, ktoré pripravíme prostredníctvom spomínaného projektu.

Haloooó,  spolužiaci, kolegovia, rodičia! Nechcete sa k nám pridať? Do našich  školských novín

„NA MATICI“ môže prispievať každý aktuálnym postrehom.

Ako na to? AK napíšete zaujímavý článok, môžete ho poslať našej šéfredaktorke na adresu reznicka.matica@gmail.com, ktorá ho upraví a skontroluje po jazykovej stránke, a potom ho uverejníme v našich školských novinách. Píšte žiaci, pedagógovia, bývalí učitelia i vy, rodičia!

Žiaci,  vy môžete po splnení kvalitatívnych a kvantitatívnych kritérií dostať novinárske preukazy spolupracovníkov TASR a redaktorov – juniorov. Agentúra TASR disponuje najrozsiahlejšou databázou prispievateľov. Najaktívnejší z vás absolvujú stáž v TASR. Z prispievateľov školského servisu už vyrástli nielen redaktori TASR, ale i editori webov skupiny Teraz.sk. Pridáte sa k nim?

Školské noviny „NA MATICI“ nájdete https://na-matici.skolskenoviny.sk/. Tešíme sa na spoluprácu.

 

Redakčná rada školských novín „NA MATICI“ 

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022