Škola v prírode

20.05.2014 14:49

V dňoch 12.5. - 16.5.2014 sme sa zúčastnili školy v prírode na Zemplínskej Šírave.Skupinu detí tvorili žiaci z prvého a druhého stupňa. V slnečnom počasí s blankytnou oblohou sme navštívili Hippocentrum Hôrka,  kde sme si precvičili jazdu na koni. Krátkou túrou lesíkom sme sa dostali na Vinianske jazero. Pozorovali sme turistické značky, ktoré nás vždy priviedli do cieľa. Na Morskom oku sme obdivovali bukové lesy. Zaujal nás i krásny kaštielik, ktorý nechala postaviť jedna grófka pre svoju chorú dcéru. Určovali sme svetové strany pomocou buzoly a vnímali sme každého chrobáčika v lese.Veľa sme sa dozvedeli z informačných tabúľ lesníkov - o ochrane prírody - fauny, flóry, vodstva i vzduchu. Po každodennej túre sme regenerovali svoje sily v bazéne s výhľadom na Šíravu. Všetko, čo sme počas dňa zažili, sme si večer pripomenuli formou kvízov a iných zábavných úloh. 

Hlavné však bolo to, že sme sa učili samostatnosti, že sme dokázali starší pomáhať mladším a to všetko sme prežívali s dobrou náladou a úsmevom na tvári. Pretože: "KDE JE CHUŤ, TAM JE CESTA".
Pridal: Mgr. Brhlíková

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022