Šaliansky Maťko - školské kolo

29.11.2016 13:09

Do školskej knižnice vstúpil chlapec so slovami: „Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko. Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali.“ Takto nás s klobúkom na hlave privítal žiak VI. A triedy Dávid Hudák, čím slávnostne otvoril 24. ročník súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Prednesu chtivých žiakov bolo veru neúrekom. Až 34 recitátorov nám spríjemnilo dnešné predpoludnie krásou slova. Všetci túžili vyhrať a postúpiť do okresného kola. Ako to však v živote býva, postúpiť a vyhrať môže len jeden. Najlepšími recitátormi našej školy sa stali:

I.                    kategória (2. – 3. ročník)

1.        Melánia Laciová z III. B

2.       Vanesa Hadzimová z III. A

3.       Denis Čolák z III. A

 

II.                  kategória (4. – 5. ročník)

1.       Daniela Sochovičová zo IV. A

2.       Monika Sűto zo IV. A

3.       Alexander Rončák zo IV. B

 

III.                kategória (6. – 7. ročník)

1.       Natália Rolíková zo VI. A

2.       Dávid Hudák zo VI. A

3.       Erik Miklič zo VI. B

 

Špeciálna cena poroty:

Lívia Girgošková z IX. A

Ivana Gašparíková z IX. A

Nikola Macejová z VIII. A

Sebastián Pribiš z II. B

Oliver Pribula zo IV. A

Scarlet Bednárová zo VI. A

 

Víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcim držíme prsty na okresnom kole!

 

Pridané: 29.11.2016, Mgr. Silvia Eštočinová

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022