Regionálny vianočný recept

17.01.2016 00:00

V zime sa žiaci VII.A zapojili do medzinárodného internetového partnerstva škôl v programe Etwinning s projektom Regionálny vianočný recept. V rámci svojej etwinningovej premiéry spolu so žiakmi zo Žiaru nad Hronom, Martina a Kollárova vyberali najzaujímavejšie rodinné recepty, hľadali pri nakupovaní surovín najlepšie ceny a potom spoločne varili, piekli a samozrejme ochutnávali.

Neformálne sa zapojili aj do tureckej aktivity Christmas cards, kde si s deťmi z Kozany vymenili vianočné pozdravy, pohľadnice a obrázky.

Program Etwinning sa nám zapáčil a budeme v ňom pokračovať aj v budúcnosti, pretože pani učiteľku Puchalovú vybrali spolu s ďalšími 11 slovenskými učiteľmi na medzinárodný kontaktný seminár do Prahy, kde určite nájde partnerov pre ďalší zaujímavý projekt.

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022