Prvý deň v škole

11.09.2014 19:14

Slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015

Utorok,  2.september 2014, od rána bol poplach, doma zvonili budíky nezvyčajne skoro, autobusy boli preplnené, školské brány otvorené... žeby sa začínal nový školský rok?  Nuž, ináč to nebude a tak, ako vo všetkých školách na celom Slovensku aj v našej základnej škole  dnes  symbolicky prvýkrát zazvonilo.

Žiaci sa schádzali, vítali, farbisto si rozprávali  príhody z prázdnin, ktoré práve definitívne skončili. Úvodnú báseň od M. Rúfusa predniesla Kristínka Cisková a už to išlo... Pani zástupkyňa riaditeľky školy Mgr. Jana Maťufková v slávnostnom príhovore privítala prípravkárov, prváčikov, nových žiakov v každom ročníku a všetkým zaželala školský rok  plný zaujímavých projektov, súťaží, hier a vyslovila želanie, aby škola hrou ovládla vyučovací proces a aby dobrodružstvá objavovania tajomstiev prírody, pochopenia zázrakov techniky  aj miesta človeka v ľudskej spoločnosti,  boli cestou i cieľom vzdelávania počas    10 mesiacov  tohto školského roku.

Pani riaditeľka školy PaedDr. Renáta Rodáková  pripomenula mladším aj starším žiakom, že povinnosti a zábava sa vôbec nevylučujú a môžu kráčať svorne celým školským rokom.       Po tradičnom pasovaní nových žiakov aj nových učiteľov za stálych a našich si triedni učitelia odviedli svojich školákov  do tried, kde na prvej triednickej hodine hovorili o vnútornom poriadku, povinnostiach i právach žiakov v škole.

„Mnoho tvoriť, málo troviť“, povedal Ľ .Štúr, tak skúsme jeho slová naplniť činmi, ktorých výsledok poteší  všetkých. Vedenie školy želá  žiakom, učiteľom aj prevádzkovým zamestnancom úspešný školský rok.     Mgr. M. Režnická

Foto...