Projekt: DETI A ARCHITEKTÚRA 2016

20.09.2016 20:43

Program:

Regionálna výchova

Hlavné zameranie:

Získať vedomosti o architektúre.
Podpora projektu:

Zapojení do projektu:

Žiaci školy, Mgr. M.Režnická – koordinátor projektu

 

Už aj vrabce na streche čvirikajú, že sme sa zapojili do kreatívneho  e-learningového kurzu popri  viac ako 100 školách  z celého Slovenska.  Takto  aj naši piataci začali prehlbovať svoje vedomosti o architektúre veľmi príjemným spôsobom pri počítači. Virtuálny sprievodca kurzom GENIUS LOCI- DUCH MIESTA,  žiakov oslovil  slovami, že sa nachádza všade, kde je ľuďom dobre. A začali sa diať veci. Piataci sa obzerali očakávajúc, že ho uvidia aj v učebni informatiky.  Žeby sa tam cítili dobre? V škole? Výborne!  Preklikávame sa krok za krokom  prvými informáciami o architektoch- zakladateľoch  modernej slovenskej architektúry, akými sú D.Jurkovič, M.M.Harminc, E.Belluš, V.Karfík.

Hej, našli sa aj dva hlasy, že je to núúúda, ale zvyšná časť triedy trieli isto do cieľa.

Čakajú nás fantastické budovy – významné diela svetovej  architektúry: Eiffelova veža, v Paríži, Bazilika Santa Maria del Riore vo Florencii, Bazilika Familia Sagrada v Barcelone , Guggenheimovo múzeum v Španielsku, Kaplnka Notre Dame du-Haut  vo Francúzsku, Menara Berkembar Petronas v Koalalumpu.

A tešíme sa  na novinku Zelené budovy. Nepoznáte? Nabudúce Vám o nich porozprávame.

Kurz ukončíme súťažne, budeme  kresliť, maľovať, konštruovať, lepiť... proste tvoriť známe budovy domácej a svetovej architektúry. Prinesieme aj fotografie.

Dodávame, že v  minulom školskom roku sme sa venovali architektúre so siedmakmi, konkrétne dreveným kostolíkom na Slovensku v rámci regionálnej výchovy, takže budú z našich žiakov odborníci na architektúru?  Či je to len želanie nás, učiteľov?

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022