Noc škriatkov

25.10.2012 11:26

Noc škriatkov

V utorok  30. októbra,  posledný deň vyučovania pred jesennými prázdninami, sme si na našej škole pripomenuli Halloween. Už od rána sa žiaci tešili na  noc strávenú v  škole.   V skutočnosti sa tento sviatok oslavuje 31. októbra, ale vtedy sme  všetci oddychovali doma.

Triedy a celá škola bola škriatkovsky vyzdobená. Večer po sedemnástej hodine sa začali schádzať v triedach víly, škriatkovia a iné strašidlá. Keď sa navzájom predstavili čakali na nich škriatkovské dielne, v ktorých ich čakal škriatok šikovníček a ten spolu s pani učiteľkami im pomáhal zhotovovať rôzne masky, strašidlá a  druháci za pomoci svojich rodičov pripravili aj škriatkovské pochúťky.

Bolo to prekvapenie,  keď sa v školskom rozhlase ozval čudesný hlas, ktorý im oznámil, že sa ide hľadať poklad. Všetci sme sa vybrali škriatkovským chodníčkom. Po ceste sme našli tri malé truhličky, v ktorých poklad nebol, ale po splnení úlohy sme sa dozvedeli kade sa máme uberať ďalej. Po splnení poslednej prekážky a zopakovaní čarodejných slov sme našli aj poklad, ktorý sme si spravodlivo rozdelili. Potom nasledovala škriatkovská rozprávka a  po nej sme sa uložili spať.

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022