Naši redaktori v SKY Rádiu

25.05.2017 20:08

Dňa 25.5.2017 redaktori Rádia Matica mali možnosť navštíviť a pozrieť si priestory naozajstného rádia. S úsmevom na tvári nás privítala a nahrávacou miestnosťou previedla  Romana Radvanská (strih a produkcia). Porozprávala nám o programovej náplni Sky Rádia, o reláciách, o funkcii nahrávania, ukázala nám vybavenie štúdia. Moderné vybavenie, príjemné a útulné prostredie, v ktorom sa hostia naozaj dobre cítia, to je základ príjemných rozhovorov a profesionálne vytvorených nahrávok. V priamom vysielaní sme mali možnosť vidieť prácu moderátorky Adi, ktorá nám porozprávala o svojej pracovnej náplni a s úsmevom na tvári odpovedala na zvedavé žiacke otázky.

Rádio, milí ľudia, príjemné prostredie, moderovanie, prinášanie nových informácií, vysielacia miestnosť – to všetko v nejednom žiakovi vyvolali túžbu venovať sa tejto činnosti aj počas štúdia na strednej či vysokej škole.

Ďakujeme za milé a vrúcne prijatie.

PaedDr. Pekárová

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022