NA HRADE – projekt eTwinning

26.11.2016 15:24

Mgr. A.Puchalová

Do programu sa na medzinárodnej úrovni už druhý rok zapojili žiaci VIII.A triedy pod vedením triednej učiteľky A. Puchalovej.

Projekt Na hradě bol vytvorený spoločne L. Proschkovou z Čechtíc v Českej republike a A. Puchalovou na medzinárodnom Slovanskom seminári v Prahe v marci. Projekt bol zameraný na regionálnu a environmentálnu výchovu, predstavenie a návštevy hradov v okolí partnerských škôl. Trvanie projektu bolo 8 mesiacov (IV – XI/2016), jazyk projektu – český a slovenský. Projekt bol ukončený v novembri. Za pomoc pri realizácií výtvraných prác ďakujeme p. uč. Režnickej.

Aktivity projektu nás veľmi zaujali - najprv sme sa museli vzájomne predstaviť, vytvoriť prezentácie a videá o našich školách, ktoré sme si spoločne pozreli. Potom nasledovala tvorba loga projektu - najzaujímavejšie naše aj české sme vybrali hlasovaním. Do konca školského roka sme mali čas na hľadanie informácií a zaujímavostí o hradoch v našom okolí a tvorbu prezentácií. Našim českým partnerom sme predstavili Prešovskú hradnú cestu a od nich sme sa dozvedeli veľa zaujímavého o hradoch v okolí Benešova. 

A potom prišla najzaujímavejšia aktivita - vybrali sme sa na návštevu hradu Kapušany. Ostatné aktivity na nás čakali na jeseň. Prezreli sme si videoprezentáciu o hrade Český Šternberk, ktorý navštívili naši partneri a zoznámili sa s jeho históriou. Povesť o hrade nám napísali, aj načítali, bolo zaujímavé počúvať ju v českom jazyku. My sme náš Kapušiansky hrad predstavili vo fotografiách a spoločnej výtvarnej práci a povesť o ňom sme spracovali vo forme komiksu.

Na záver sme si sľúbili, že zostaneme v kontakte a budeme naďalej spolupracovať.

Prešovská hradná cesta

 

Aktivity projektu si môžete pozrieť na https://twinspace.etwinning.net/19699

 

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022