Mikuláš, Santa Claus a my

05.12.2014 20:40

Niet takého komína, do ktorého by  nevkĺzol  Santa  Claus a veríme,  niet takej izbice,   do ktorej by nevkročil  v tento čas Mikuláš. Prišiel aj k nám do školy, do tried,  dôstojný , v sprievode čerta a krásneho anjela. Rozdelil maškrty a ta šiel...

Žiaci ostali a strávili ďalšie  príjemné hodiny ponorení do tajomstiev  slovenských Vianoc a vianočných zvykov, o ktorých im rozprávala p.učiteľka Pekárová, znela nádherná Tichá noc a Búvaj dieťa krásne... Pán učiteľ Mišenko zaspomínal, ako kedysi chodil z domu do domu  s koledníkmi a predstavoval Kuba v kožúšku, budiť ho bolo treba, keď sa v dedinských domoch uložil k spánku a potom robil trmu-vrmu a rozveseľoval gazdiné i gazdov. Pani učiteľka Krištofová  rafinovane vytiahla zo žiakov pomenovanie snehuliaka v anglickom jazyku a naučila všetkých  veselú detskú anglickú pieseň, keď  sprítomnila  s p.učiteľkou  Puchalovou  tradičné Vianoce  a zvyky v krajinách, kde je  Santa Claus práve teraz najpopulárnejšia  VIP. Nuž a pán učiteľ Lenz zaujímavou prezentáciou predstavil priebeh vianočných sviatkov v európskych aj zámorských krajinách.  Horíte nedočkavosťou? Čakáte Mikuláša? Boli ste dobrí? Ak ste odpovedali áno, ráno sa nezabudnite pozrieť, či  vás obdaril!

Mgr. A. Puchalová, Mgr. M. Režnická, PaedDr. A. Pekárová

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022