Medzinárodný deň školských knižníc

11.12.2013 18:39

Do 9. ročníka tradičného podujatia  Slovenskej pedagogickej knižnice  sa naši žiaci zapojili so záujmom. Ústrednú  tému „Brána do života „ sme pre našich žiakov rozšírili o podtému „Do brány života sa so štvornohým  priateľom vstupuje bezpečnejšie“.  Maskoti  školskej knižnice, knižné mole Pavlína a Pali, sa náramne dobre zabávali v úvode podujatia  na tom, že ľudia knihy nežerú, ale čítajú. Pozvali všetkých žiakov, do školskej knižnice na besedu  a prezentáciu o tom, ako kniha vzniká, z čoho sa skladá, kde sa nachádza Slovenská národná knižnica, prečo treba šetriť stromy a samozrejme čítať. Nebolo by to ale autentické, keby  žiaci hovorili o zvieracích hrdinoch v literatúre  bez toho, aby žiadne  nevideli a nepohladili. Pozvali sme preto medzi žiakov  kpt. Janu Karnišovú z Vnútorného oddelenia PZ Prešov spolu s dvomi psovodmi a oni doviedli dvoch policajných psov. Ukážky výcviku a poslušnosti služobných psov sa žiakom páčili a možnosť pohladkať psíkov  zážitok umocnila. Čítanie kníh, rozprávanie o hlavných hrdinoch, vytváranie originálnej záložky a jej prezentovanie pred spolužiakmi naplnili zostávajúci čas zaujímavého dopoludnia. Po slávnostnom vyhodnotení  bol  každý účastník podujatia odmenený drobnou sladkosťou.

PaedDr. Pekárová Alena

Foto..