Krstilo sa lentilkami

05.11.2012 11:54

Krstilo sa lentilkami

Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc 22.10. 2012 sa na Základnej škole Matice slovenskej 13 uskutočnilo zaujímavé podujatie - krst knihy Naše naj...


Už od štvrtka18.10. v školskej knižnici prebiehala zaujímavá prezentácia o vývoji a histórii kníh spojená s výstavkou kníh Naše naj. Nielen žiaci, ale aj učitelia prinášali najstaršie, najzaujímavejšie a najkrajšie knihy Dozvedeli sme sa, čím sa písalo v minulosti, z čoho sa vyrábal papier, z akých učebníc sa učili naši starí rodičia a nazreli sme aj do budúcnosti, keď sme si vyskúšali elektronickú čítačku kníh. Očarila nás nielen zaujímavá prezentácia, ale aj "vôňa histórie." Nasledujúci deň si žiaci so svojimi vyučujúcimi slovenského jazyka čítali na hodinách vopred určené dielo a vytvárali stranu do školskej mega knihy Naše naj. Do výroby knihy sa zapojili všetci - škôlkari z Materskej školy na Volgogradskej ulici, školskí logopédi, prípravkári, prváci i deviataci, angličtinári, ktorí vytvorili slovník slovensko-anglicko-rómsky .


Spoločným úsilím vzniklo krásne dielo, v ktorom si každý našiel tú svoju stranu. Príjemným spestrením a zavŕšením bol krst knihy. Krstilo sa obľúbenou maškrtou všetkých detí – lentilkami. Krstnou mamou sa stala spisovateľka Alžbeta Verešpejová, ktorá jej zaželala veľa šikovných žiakov - spisovateľov, ktorí by jej stránky naďalej zveľaďovali a tvorivo rozširovali.
Veríme, že kniha aj naďalej bude kľúčom k minulosti, prítomnosti a budúcnosti.

https://pis.sk/clanok/10996/krstilo_sa_lentilkami.html

                                                                                                                                         

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022