JEŽIŠKO, PRINES MI KNIHU!

14.12.2020 17:39

Vianoce sa blížia. Možno ste, milé deti, písali aj Ježiškovi, možno ešte nie.  Preto si nezabudnite pripísať: PRINES MI KNIHU! Aby Ježiško mal menej starostí s lámaním si hlavy akú, prinášame mu zopár námetov.

Pre najmenších, ktorých škola ešte len čaká, je tu kniha od L. Vymazalovej: Netreba sa školy báť  alebo od M. Hlušíkovej: Krištof, vrabec z 1.cé.

Vianoce sú spojené s rozprávkami, tak poďme si ich aj prečítať, či už v knihe M. Ďuríčkovej: O dvanástich mesiačikoch (ale až potom si pozrite filmové spracovanie, ktoré určite niektorá televízna stanica bude vysielať) alebo nádhernú vianočnú rozprávku o priateľstve, ktorú prináša kniha Najkrajší dar na svete. Neoľutujete! Ak máte radi rozprávky, ktoré sú skôr modernejšie ako klasické, prepletené humorom, tak si prečítajte knihu od P. Rankova Princezné a princovia. Pobavia sa na nej aj dospeláci.

Pre žiakov, ktorí už v školských laviciach sedia nejaký ten rôčik, prináša prešovská spisovateľka G. Futová knihu Čo učky nevidia. Ale poponáhľajte sa, aby sa vám ušla. Kto by z nás nechcel zažiť čarovné dobrodružstvo v tajnej záhrade, ktorá má schopnosť meniť ľudské životy? Ten, kto odpovedal áno, nech si zapíše knihu Tajná záhrada.  Nový napínavý príbeh svetoznámej rozprávačky J. Rowlingovej ponúka kniha Ikabog, príbeh o sile pravdy, nádeje a priateľstva. 

Mnohí z vás majú radi aj komiksy, preto kniha od R. Telgemeiera Úsmev, vás prekvapí svojím skutočným príbehom. Pre starších žiakov - tínedžerov môže byť zaujímavou komiksová kniha Poctivý špión z obdobia druhej svetovej vojny. Dievčatá zaujme hrdinka Mia z knihy Maličkosti od D. Hladíkovej, ktorá sa snaží zistiť,  čo v živote je dôležité.

Tým, ktorých zvedavosť po nových veciach neopustí ani počas prázdnin, ponúkam knihu Superzvedavci XXL, pretože každý deň by sme sa mali naučiť niečo nové.

Keď sa stretneme po vianočných prázdninách v škole, my, učitelia, budeme radi, ak nám svoje nové knihy predstavíte a porozprávate, ako vás zaujali. Prajeme vám čarovné Vianoce!

Pridané: 10.12.2020

PaedDr. Iveta Háberová 

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022