EXKURZIA: BRATISLAVA – VIEDEŇ

23.05.2016 11:37

EXKURZIA: BRATISLAVA – VIEDEŇ

Foto...

19. a 20. máj 2016 boli pre žiakov druhého stupňa našej školy výnimočné dni. Zúčastnili sme sa nádhernej exkurzie, počas ktorej sme získali množstvo vedomostí o histórii miest Bratislava a Viedeň. Svoje tajomstvá nám odkryl Bratislavský hrad a svojou krásou a majestátnosťou nás očarili architektonické skvosty hlavného mesta Rakúska Viedne: palác Schonbrunne- rodisko Františka Jozefa I., hrad Hofburg, Námestie Márie Terézie i budova Parlamentu pripomínajúca grécky chrám. Najkrajšie a najemotívnejšie zážitky sme si odniesli z návštevy Prírodovedného múzea, najmä praveké expozície s dinosaurami v životnej veľkosti, výstavy drahokamov a meteoritov.  Slzám radosti a výbuchom smiechu sme sa neubránili pri návšteve zábavného parku Práter, s ktorého veľkosťou sa môže porovnávať snáď už len Parížsky Disneyland. Na chvíle, ktoré sme v tieto dni prežili nikdy nezabudneme. 

Vytvorili sme úžasný kolektív, ktorý dokázal, že nie je ani tak dôležité kde, ale s kým človek prežíva okamihy, ktoré ho napĺňajú šťastím.                                                                                                                   

Pridané: 15.5.2016, Mgr. Čekan

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022