Európsky Deň jazykov

26.09.2017 19:40

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa v európskych krajinách už šestnásť rokov konajú rôzne kultúrne podujatia, aktivity pre deti i dospelých, špeciálne televízne a rozhlasové programy a konferencie, aby sme si pripomenuli, že síce hovoríme rôznymi jazykmi, ale uznávame spoločné európske hodnoty.

Aj na našej škole sme si tento deň pripomenuli  - ráno nám znela hymna Európskej únie a po nej sme sa v školskom rozhlase dozvedeli množstvo zaujímavostí o jazykoch v Európe. Svoju pozornosť sme si hneď overili jazykovým kvízom.

Celý deň sa pre žiakov 2. stupňa niesol v znamení jazykov: súťažili sme v zemepisných kvízoch, hrali jazykové hry, bližšie sme sa zoznámili s našimi partnerskými krajinami v programe erasmus+ - Bulharskom, Gréckom, Poľskom a Talianskom, a výstupom celého dňa sú vydarené postery...

Ako sme dnes pracovali si môžete pozrieť v našom fotoalbume J

Mgr. A. Puchalová

Nielen dnes všetkým: