Deň Zeme

30.04.2014 18:04

Deň Zeme

si žiaci našej školy pripomenuli zážitkovým učením a aktivitami, ktoré im dali možnosť pochopiť, aká vzácna a jedinečná je naša Modrá planéta a aký krehký je život. Ten totiž sami ľudia ohrozujú nezodpovedným správaním, ničením prírody, a tak nenásytná civilizácia kradne budúcnosť nám všetkým.
Žiaci 5. - 7. ročníka  skúsili na hodinách ArtEka vyrábať papier. Ako ináč- recyklovaním. Osvojili si tak jedinečnú techniku výroby ručného papiera a každý žiak vyrobil aspoň 2-3 kusy nového papiera. Zistili, že staré noviny a použitý papier treba natrhať na drobné kúsky, zaliať vodou, rozmixovať na kašu a tú potom nanášať na špeciálne sito, odsať prebytočnú vodu, vysušiť a vyžehliť. Nový kus papiera potom ilustrovali prírodnými motívmi.

Žiaci ôsmeho ročníka zase z kúskov farebného papiera a starých kartónových obalov vytvorili ilúziu lesa technikou mozaiky.

Každý z nich pochopil, že recyklovaním vyrobený papier zachráni  nejeden strom, ktorý má dôležité poslanie.  Aj to, že dať druhú šancu už vyhodeným papierom a kartónom má zmysel. Veď les, to sú pľúca našej planéty a  skrášlené prostredie predsa rozvíja estetické cítenie.

Pridal: Mgr. Režnická

 Foto...

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022