Chceli sme pomôcť

05.02.2017 14:24

Vo víre vianočných príprav sme opomenuli publikovať, ale nezabudli sme prispieť. Spýtate sa komu? Prešovskí havkáči a ich „klienti“, ktorých životné osudy sú mnohokrát veľmi smutné, nenechali našich žiakov ľahostajných. O príbehy nešťastných štvornohých chlpáčov, ktorých sa zbavili ich majitelia, sa už niekoľko rokov zaujímajú naši učitelia aj žiaci. Dobrovoľná zbierka sa v našej škole stala tradíciou. Vyzbierané peniaze vo výške 175 €, deky, hračky, vankúšiky a kúpené potraviny, granule určite chlpáčom spríjemnia pobyt v útulku. Okrem tohto sme Prešovským havkáčom zakúpili potrebné hygienické potreby a výživové doplnky, aby boli zvieratká cez túto dlhú zimu zdravé.
Pomohli sme radi, no najradšej by sme boli, keby sa nezodpovední majitelia havkáčov a mňaukáčov hanbili, že ublížili zvieratkám, ktoré ich nekonečne milovali. Držte sa, chlpáči, o rok prídeme s darčekmi zase!

Pridané: 5.2.2017, Mgr. M. Kľučárová

 

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022