Cesty za poznaním minulosti 2015

13.04.2015 21:03

Naši žiaci sa zapojili do výtvarnej časti 7. ročníka celoslovenskej literárnej a výtvarnej súťaže, ktorú vyhlásilo Múzeum SNP v Banskej Bystrici  pri príležitosti 71. výročia Slovenského národného povstania  a 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny . Svoju kolekciu poňali siedmaci  ako film a kolektívne sa zhodli na tom, že vojny a všetky bojové šarvátky by mali navždy zostať uväznené  na celuloidových pásoch v kinách či v televízii. Žiadnu vojnu už nechceme nikde na svete!
Výtvarné práce  vytvorili kolorovanou monotypiou. Autormi súťažných prác sú Norik Vaňo, Šimon Kamenický, Lili Girgošková, Edita Marcinová a Ivana Gašparíková. Dobre to urobili.         

Mgr. M. Režnická

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022