Beseda so spisovateľkou

08.09.2016 16:47

Školský rok 2016/2017 je Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR Rokom čitateľskej gramotnosti a nesie sa pod heslom "Myslenie je pohyb". Krásu literatúry sme dnes okúsili prostredníctvom príbehov psíka Gordona, ktorý putoval Slovenskom. Privítali sme ho potleskom a neuveríte, dovolil nám,aby sme ho pohladili. Pani spisovateľka Vrkoslavová -Ševčíková a pani ilustrátorka Augustínska nám priblížili knižku Veľké dobrodružstvá malého havkáča, Čokoládový Gordon zo psej lúčky, Život na štyroch labkách a horúcu novinku Šťastná ježibaba. Pozorne sme počúvali a tešili sme sa z ich prítomnosti. Počas besedy sme GORDONA pasovali za žiaka našej školy a dostal od nás ozajstnú  žiacku knižku, do ktorej sme mu dali veľkú 1 a pochvalu za vzorné správanie počas besedy a samozrejme psiu pochúťku.

Základná škola Matice slovenskej 13, Prešov, školský rok 2021/2022