Zdravý úsmev

30.11.2015 18:27

Hovorí sa, že zdravý a správne čistený zub nemôže ochorieť. Ale kedy je zub zdravý? ... a ako si ho máme správne čistiť? ... a je moja zubná kefka správna? ... a prečo si vôbec musím čistiť zuby? Tak takýmito otázkami ale nielen tými zaplavili žiaci I. stupňa svoje pani učiteľky, keď sa dozvedeli že nás navštívia študentky odboru dentálna hygiena Fakulty zdravotníckych odborov PU v Prešove.

Všetko to vypuklo v piatok 2. 10. 2015. Študentky vysvetlili žiakom formou rozprávok a hier význam starostlivosti o chrup.  Praktickými ukážkami  ich naučili správnej starostlivosti o zuby a ďasná - ako si majú správne čistiť zuby a starať sa o ne, aby boli zdravé a pekné, ukázali im aká zubná kefka je správna, vysvetlili ako predchádzať vzniku zubného kazu. Praktické ukážky sa žiakom veľmi páčil, tiež ich pobavili, ale najmä poučili. Spolu so študentkami veríme, že spoločne zorganizovaná akcia motivovala žiakov  ku správnej starostlivosti o ústnu hygienu a zbavila ich strachu z návštevy u pani zubárky ako aj  dentálnej hygieničky.