Jablkové hodovanie

29.10.2015 08:48

Jeseň,  pani bohatá... dnes zavítala aj k nám  a pestrosťou farieb, chutí a vôní obdarovala návštevníkov jablkového hodovania. A bolo že to hodovanie ako má byť! Hodovanie  v hlavnej úlohe so  známym, a predsa stále iným jablkom. Jeho  nenapodobiteľná vôňa na nás dýchala zo sladkých produktov od výmyslu sveta: jablkový závin, jablkový mrežovník, jablká v župane, jablkové ruže, torty plnené jablkami, jablkové figúrky, kytička z  jabĺk – dnes sa školská jedáleň premenila na jablkové kráľovstvo. Slávnostnú atmosféru dotvárali výtvarné práce a jesenné dekorácie z ovocia a zeleniny.

Tematickým Dňom jablka vyvrcholili v našej škole aktivity, ktorými  chceme posilniť výchovu detí a žiakov k zdravému životnému štýlu  a podporiť zvýšenie konzumácie ovocia a zeleniny.

Okrem ochutnávky jablkových špecialít, pripravili organizátori aj zaujímavé sprievodné podujatia, napr. vedomostné a pohybové aktivity v anglickom jazyku  - Apple day (Mgr. A. Kupská), či praktické ukážky starostlivosti o chrup - Zdravý úsmev (študenti SZŠ).

Štvorhodinový maratón poučných, praktických aj zábavných prezentácií vyvrcholil vyhodnotením najlepších jablkových produktov, najaktívnejších jednotlivcov i kolektívov. Ceny boli – ako inak – balíčky plné zdravia – ovocie a zelenina.

Jablkové hodovanie podporilo aj krásne jesenné počasie, ktoré do nášho regiónu zavítalo. Poďakovanie patrí aj všetkým rodičom, ktorí prispeli k dnešnému bohatému stolu. Takže o rok sa tešíme opäť na stretnutie s chutnými a zdravými jabĺčkami vo všetkých jeho podobách.

Mgr. M. Krištofová