Deň vďakyvzdania

24.11.2016 14:55

Deň vďakyvzdania je národný sviatok, ktorý sa oslavuje v Kanade druhý pondelok v októbri a v Spojených štátoch amerických vždy vo štvrtý štvrtok v novembri. V roku 1621 si po prvý raz sadla za stôl odvážna skupinka 101 pútnikov z Anglicka smerujúca do Ameriky a ďakovala za to, že prežili prvý ťažký rok v Novom svete. Na druhej strane Atlantiku hľadali slobodu pre svoje protestantské, puritánske poňatie náboženstva. Deň vďakyvzdania však nepatrí len protestantom. Je to jediný spoločný sviatok všetkých Američanov bez ohľadu na vierovyznanie.

Pripomínať si americké sviatky nie je nám vždy blízke, ale tento sviatok môže patriť k výnimkám. Každý z nás má predsa okolo seba rodinu či kamarátov za ktorých je vďačný, ľudí ,ktorí robia tento svet krajším a teda aj náš

Túto tradíciu si pripomenuli aj žiaci našej školy. Triedy V.A,VI.A ,VI.B  a  IX.A pod vedením  Mgr. A. Puchalovej a Mgr. A. Kupskej si vypočuli zaujímavú prezentáciu z histórie tohto sviatku , odprezentovali svoje práce tvorivými nápadmi, zamýšľali sa nad tým, čo ich život robí vďačnými a komu by mohli prejaviť viac vďaky každý deň. Dali si predsavzatie , že každý deň nájdu dôvody na radosť i vďaku.