Cesta do tmy (The dark Trip)

07.12.2015 17:22

Cesta do tmy  (The dark Trip)

spravidla evokuje  strach a obavy... je tajomná, s nádychom očakávania. Čoho však? Herec Martin Žák túto cestu podstúpil  a v takmer dvojhodinovej divadelnej autentickej výpovedi rozprával, aká šmykľavá je cesta k drogám a aký ťažký je návrat do normálneho života. Aké nešťastie, bolesť, strata blízkych aj seba samého sprevádzajú mladého človeka, ktorý prepadne falošnému volaniu a falošnému prísľubu  rýchleho šťastia s extázou. V pondelok 9.11.2015 sa žiaci deviateho ročníka s PaedDr. Pekárovou, Mgr.Režnickou a Mgr.Paličkovou zúčastnili v Kine Scala cestovania životom  s jedným hercom v jeho modernom  javiskovom  vystúpení  kombinovanom  s pôsobivou  videoprojekciou. Betónová  Petržalka, skupina  rovesníkov, láska, párty, drogy... rýchla cesta do tmy. Návrat je vec rozhodnutia. My  veríme, že naši žiaci takúto dilemu nebudú musieť nikdy riešiť.
PaedDr.A.Pekárová,  Mgr.M.Režnická